Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zima

 
Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě. Horský ráj zůstává rájem bez ohledu na roční období.
Lyžování

Lyžování

Pestrou, turisticky velmi atraktivní lyžařskou oblast Jeseníky tvoří Hrubý a Nízký Jeseník, Králický Sněžník a Rychlebské hory. Leží zde jedny z nejznámějších zimních středisek České republiky, v nichž si přijdou na své nároční i rekreační lyžaři. Celou oblast protkávají četné běžkařské trasy. Sníh se zde drží dlouho do jara a ubytovat se můžete v desítkách chat a penzionů.

Za sportem

Lyžařský areál Stříbrnice - Návrší

Stříbrnice (Staroměstsko a Hanušovicko)

Lyžařské středisko na úbočí Králického Sněžníku

Areál se nachází na úbočí Králického Sněžníku nedaleko obce Stříbrnice v nadmořské výšce 650–870 metrů. Společnost Vleky Stříbrnice provozuje v současné době 4 vleky. Celková délka sjezdovek je 1400 m, celkové převýšení dosahuje 220 m.Obrazek

Ski Areál Kopřivná

Karlov pod Pradědem, Malá Morávka

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná. Je začleněn do jednotného odbavovacího systému SKI CENTRA MALÁ MORÁVKA - KARLOV.

PROskil Branná

Branná

Lyžařské středisko ve výšce 630 – 750 m n. m., vybudované v obci Branná, nabízí dva lyžařské vleky a sedačkovou lanovku. Lyžovat je možné na třech svazích – mírnějším pro začátečníky a strmějších pro zdatnější jezdce.

Lyžařský areál Klepáčov

Sobotín

Lyžařské středisko Klepáčov leží asi 18 km od města Šumperk, na okraji Hrubého Jeseníku, v nadmořské výšce 740 – 850 metrů. Pro lyžaře jsou připraveny tři lyžařské vleky v délce od 150 do 450 metrů, doplněné o jeden vlek pro dětskéObrazek

Lyžařský areál Miroslav

Lipová-lázně

V lázeňské obci Lipová-lázně se ve výšce 635 – 866 metrů nad mořem nachází Ski centrum Miroslav. Areál tvoří několik sjezdových tratí střední obtížnosti o celkové délce přes 3 km. Všechny sjezdovky jsou strojově upravovány a jedna je uměle osvětlena. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře.

 

Náhledy fotografií ze složky hory v zimě na lyžích

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář